Informacje

Informacje

Obiektem Wodny Park zarządza Mokotowska Fundacja Warszawianka - Wodny Park. Celem fundacji jest wspieranie rozwoju sportu i kultury fizycznej na terenie miasta stołecznego Warszawy, dzielnicy Mokotów, a w szczególności Klubu Sportowego Warszawianka. Dlatego, fundacja w swej codziennej działalności aktywnie wspiera sportowy rozwój dzieci i młodzieży, krzewiąc kulturę fizyczną oraz kształtując świadomą postawę sportowej rywalizacji wśród lokalnej społeczności.

Wodny Park jest organizatorem przedsięwzięć sportowych  dla dzieci i młodzieży oraz akcji społeczno - edukacyjnej "Bezpieczne wakacje", której celem jest edukacja dzieci jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą oraz jakie niebezpieczeństwa towarzyszą korzystaniu z otwartych akwenów wodnych. W obiekcie organizowane są co roku zawody, mistrzostwa i olimpiady pływackie dla dzieci i młodzieży.

Wiele warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów prowadzi zajęcia sportowe na pływalni. Kładąc szczególny nacisk na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, w ramach szeroko zakrojonej akcji marketingowej na przestrzeni ostatnich kilku lat utworzonych zostało 70 grup nauki i doskonalenia pływania dla dzieci w wieku od lat 3 i młodzieży.

Mokotowska Fundacja Warszawianka - Wodny Park prowadzi także aktywną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Wodny Park od lat współpracuje z takimi ośrodkami jak Wojewódzki Oddział Terenowy Krajowego Towarzystwa Autyzmu czy Samodzielne Koło Terenowe Społecznego Towarzystwa Oświatowego "Dać Szansę", umożliwiając tym samym chorym dzieciom regularną rehabilitację.

W 2005 roku fundacja zdobyła znak jakości Q w konkursie na najlepszy obiekt sportowo - rekreacyjny roku w województwie mazowieckim, zorganizowany przez tygodnik Wprost. W tym samym roku fundacja wywalczył I miejsce w konkursie the Best of Warsaw 2005, który odbył się wśród czytelników anglojęzycznego miesięcznika "Warsaw Insider".